28 Aralık 2017 12:17
Son Güncellenme Tarihi: 28 Aralık 2017 14:02

Dilovası’da 2 ayrı iş cinayeti

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde 23 yaşındaki taşeron işçi Çağrı Karadaş (solda) ve 30 yaşındaki Yasin Doğru (sağda) yaşamını yitirdi.

Paylaş

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde 2 ayrı iş cinayeti yaşandı.

Bir fabrika şantiyesinde kullandığı vincin sepeti yüksek gerilim hattına takılan 30 yaşındaki İşçi Yasin Doğru ve Yılport limanında üzerine konteynır düşen 23 yaşındaki Çağrı Karadaş yaşamını yitirdi.

Dilovası Demirciler Mahallesi’nde bir fabrika şantiyesinde vinç operatörü olarak çalışan Yasin Doğru, kullandığı vincin sepetinin yüksek gerilim hattına takılması sonucu elektrik akımına kapıldı. Ağır yaralanan işçi sağlık ekiplerince Farabi Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Doğru’nun cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Ayrıca, Yılport limanında taşeron olarak çalışan Çağrı Karadaş da konteynerın üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti. 

Askerden yeni geldiği öğrenilen ve 4 aydır Yılport limanında konteyner yükleme ve bindirme görevinde çalışan Çağrı Karadaş, sabah 08.00-16.00 vardiyası için limana geldi. Vardiyaya başlamadan önce kalmar forklift denilen ve limanda konteyner taşımada kullanılan aracın altını temizleyen Karadaş, temizlik esnasında konteynerın üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Kalmar forkliftin tırnaklarından kurtulan konteyner, altında temizlik yapan Karadaş'ın üzerine düştü. 

Kalmar forkliftin teknik bir sorundan kaynaklı tırnaklarının boşalmış, konteynerın böylelikle düşmüş olacağını düşünülüyor. Karadaş’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, hemen yan limanda çalışan görgü tanıkları ise sabah 07.30 sularında güçlü bir ses duyduklarını ve hafif bir sarsıntı yaşandığını aktardı. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Oyuncu Mert Fırat'tan KHK tepkisi: Dik ve kararlı olacağız

SONRAKİ HABER

Kadınların tüm dünyaya yayılan danslı protestosuna İstanbul’da gözaltı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa