28 Aralık 2017 10:18

Ekvadorluyum diyen futbolcu Kolombiyalı çıktı

53 yıldır sadece Ekvadorlu oyuncuları oynatmakla bilinen El Nacional'da, futbolcu Rinson López'in Kolombiyalı olduğu itirafları gündem yarattı.

Paylaş

53 yıl boyunca sadece kendi ülkesinden oyuncuları oynatmasıyla bilinen Ekvador kulüplerinden El Nacional'ın bir oyuncusunun Kolombiyalı olduğu ortaya çıktı.

CNN Türk'ten Sercan Tezcanoğlu'nun haberine göre, 1960 yılında Club Mariscal Sucre adıyla kurulan ve 1964 yılında adını Club Deportivo El Nacional olarak değiştiren kulüp, kurulduğundan beri Ekvador'da doğmamış hiçbir oyuncuyu oynatmamasıyla biliniyordu. 53 yıldır süregelen bu durum, Rinson López isimli futbolcunun itirafıyla yıkıldı.

Rinson López
Rinson López

2016 Şubat'ta takıma dahil olan Rinson López'in belgelerinin sahte olduğu ve Ekvador doğumlu görünmesine karşın aslında Kolombiya'da doğduğu ortaya çıktı.

Kulüp Başkanı Tito Manjarrez, "Rinson harika bir insan, muhteşem bir profesyonel ancak büyük bir hata yaptı ve takımdan kovuldu" diye konuştu.

Ekvador ekibinin 53 yıllık geleneğini bozan Rinson López ise özür diledi.

Öte yandan Ekvador Futbol Federasyonu da sahte belgeyle lisans aldığı için Rinson López'e 6 ay futboldan men cezası verdi. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Elektrik trafosunda patlama: 2 işçi yaralı

SONRAKİ HABER

Dünya Sağlık Örgütü'nden acil Koronavirüs toplantısı yapma kararı aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...