Aynı HES’te 4. ‘kaza’

Aynı HES’te 4. ‘kaza’

Bolaman Irmağı üzerinde yapılan hidroelektrik santrali (HES) inşaatında bir iş kazası daha yaşandı. Yaklaşık bir yıl içinde gerçekleşen dördüncü büyük iş kazasında üzerine demir malzemeler düşen Uğur Tırıç, kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.Ordu’nun Fatsa ilçesinde Atilla I-II HES tü

Bolaman Irmağı üzerinde yapılan hidroelektrik santrali (HES) inşaatında bir iş kazası daha yaşandı. Yaklaşık bir yıl içinde gerçekleşen dördüncü büyük iş kazasında üzerine demir malzemeler düşen Uğur Tırıç, kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.
Ordu’nun Fatsa ilçesinde Atilla I-II HES tünel çalışmaları sırasında geçirdiği kaza sonucu yaralanan Tırıç, ameliyat sonrasında gazetemize yaptığı açıklamada, 4 aydır çalışmasına rağmen maaşını alamadığını söyledi. Ameliyatla bağırsakları dışarı alınan Tırıç’ın, 3 ay sonra yapılacak ameliyatla bağırsaklarının tekrar içeri alınacağı açıklandı.
Fatsa Derelerin Kardeşliği Platformu Sözcüsü Osman Güvenalp ise “Atilla HES için, Danıştay yürütmenin durdurulması talebimizi görüşüyor. Bilirkişi atanacak ve yeniden inceleme yapılacak.” diye konuştu. (Ordu/EVRENSEL)

www.evrensel.net