28 Aralık 2017 07:45

İstanbul'da 10 tutuklama

İstanbul'da 13-14 Aralık günü gözaltına alınan aralarında ÖHP üyesi 2 avukatın da olduğu 19 kişiden 10'u çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

İstanbul'da 10 tutuklama

Paylaş

İstanbul'da 13-14 Aralık günü gözaltına alınan 19 kişiden 10'nu çıkarıldığı hakimlikçe "örgüte üye olmak" ve "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçlamasıyla tutuklandı. 

İstanbul'da 13 ve 14 Aralık günlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan, aralarında Özgürlükçü Hukukçular Platformu (ÖHP) üyesi avukatlar Hakim Peker ile Gürkan İstekli'nin de bulunduğu 19 kişiden 10'nu çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Raif Güzel, Gürkan İstekli, Hakim Peker, Rıdvan Okçu, Hatice İpek, savcılık tarafından adli kontrol talebiyle serbest bırakılmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. 

Seyithan Eren, Münir Özoğuz, Meytullah  Karademir ile Feysullah Eren ise savcılık tarafından direkt serbest bırakıldı. 

Recep Altınışık, Doğan Altınışık, Taha Çoko, Dilan Saruhan, Tanju Eren, Zübeyir Eyo, İbrahim Doğan, Serhat Özoğuz, Kadir Keklik, Şaban Çakmak ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. İstanbul 5. ve 8. Sulh Ceza Hakimliklerinde hakim karşısına çıkarılan 15 kişiden 10'nu "örgüte üye olmak" ve "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçlamasıyla tutuklandı. Seyithan Eren de savcılık sorgusu ardından serbest bırakıldı. (İstanbul/MA)
 
 

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'dan KHK açıklaması: Aynen devamından yanayız

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa