27 Aralık 2017 22:08

Özkök: Yeni Şafak yazarı bile korkmaya başladıysa...

Hürriyet Yazarı Ertuğrul Özkök, 'Korkuyu beklerken' başlıklı köşesinde Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan'a değindi.

Paylaş

Hürriyet Yazarı Ertuğrul Özkök, Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan’ın “Korkuyu beklerken” başlığıyla yayımlanan yazısı hakkında yazdı. Özkök, İsmail Kılıçarslan’ın yazısından örnekler vererek “Cümlesini ben tamamlayayım... İşte bu haller yüzünden biz de bu OHAL’den çok korkuyoruz...” ifadesini kullandı.

Ertuğrul Özkök yazısının “İslami yazarlar bile korkmaya başladıysa...” başlıklı bölümünde şu ifadelere yer verdi: “İktidara en yakın gazetelerden biri olan Yeni Şafak’ın yazarı bu insan... Dünkü çok çarpıcı yazısının başlığı şöyleydi: “Korkuyu Beklerken...” Geçtiğimiz günlerde devletin Kültür Bakanlığı onu ve bazı yazar arkadaşlarını Beyazıt Devlet Kütüphanesine davet etmiş. Programın adı “Kütüphanede Bir Gece” imiş ve amacı da Beyazıt Devlet Kütüphanesinin tüm gece açık olmasına dikkat çekmekmiş.

Yaklaşık beş saat boyunca “oturum düzeni” içerisinde dertleşmişler...

Ama daha o gece bazı İslamcılar, kendilerine neredeyse “Zina yapıyorsunuz” türünden laflar etmeye başlamış. ...Ve yazısının sonunda korkusunu açıkça dile getiriyor?

“İşte buradan açıkça ilan etmekte bir beis görmüyorum. Korkuyorum ben. Bugün bu eleştirileri gerine gerine yapan ‘sosyal medya kahramanları’ yarın öbür gün konferans basmaya, konuşmacı dövmeye, adam bıçaklamaya da başlayacaklar. En azından bunu yapmayacak olmalarına karşı hiçbir güvencemiz yok.” Cümlesini ben tamamlayayım... İşte bu haller yüzünden biz de bu OHAL’den çok korkuyoruz...” (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

5'i çocuk 6 kişiyi yaralayan düğün magandası tutuklandı

SONRAKİ HABER

Yazar Hanım Koçyiğit’ten fantastik roman: Elké

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...