27 Aralık 2017 20:08

Almanya 40 Selefi kadını izlemeye aldı

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde Selefilerin kadın grubunda faaliyet gösterdiği belirtilen yaklaşık 40 kadının mercek altına alındı.

Paylaş

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde iç istihbarat teşkilatı radikal İslamcı oldukları ileri sürülen 40 kadını izlemeye aldı. Bu kadınların hapisteki eşlerinin yerini doldurduğu iddia ediliyor. 

DW Türkçe’nin haberine göre eyaletin Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Burkhard Freier, Frankfurter Allgemeine gazetesine yaptığı açıklamada, eyalette Selefilerin kadın grubunda faaliyet gösterdiği belirtilen yaklaşık 40 kadının mercek altına alındığını söyledi. Freier, bu kadınların hapiste bulunan ve yönetici konumundaki erkeklerin yerini aldıklarını savundu. 
Freier, izlemeye alınan kadınların kapsamlı bir programı olduğunu “çocuk bakımından, aşçılığa, yerine getirilmesi gereken dini vecibelerden, inanmayanlara karşı nefrete kadar geniş bir yelpazede” faaliyet gösterdiklerini söyledi. Freier, Selefi ağının internette propanganda yaptığını ve misyoner saldırgan bir tutum izlediğini de sözlerine ekledi.

SELEFİ NESİLLER YETİŞTİRİLİYOR

Selefi kadınların çocuklarını küçük yaştan itibaren Selefi kurallarına göre yetiştirdiğini dile getiren Freier, bunun da Selefiliğin bir “aile meselesine” dönüşmesine, ileride Selefi toplum gruplarının oluşmasına olanak tanıdığını vurguladı.

Freier gazeteye yaptığı açıklamada, “Bu, her Selefi’nin bir terörist olduğu anlamına gelmiyor. Ancak son yıllarda Avrupa’da karşılaştıklarımız Selefi çevrelerden” dedi. Almanya’da gizli servisin, çok sayıda kadın ve gencin “terör saldırısı düzenleme kapasitesine sahip İslamcı tehlike” olarak sınıflandırıldığı iddiaları daha önce basına yansımıştı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Japonya elçiliğini Kudüs’e taşımıyor

SONRAKİ HABER

Batı Şeria ve Gazze'de binlerce kişi Trump'ın işgal planına karşı sokağa çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa