Yandaş holding patronu hayali ihracattan gözaltında

Yandaş holding patronu hayali ihracattan gözaltında

Keskin Holding'in sahibi Recep Erkan Keskin ve 10 kişi, 'hayali ihracat', 'resmi evrakta sahtecilik'suçlamalarından gözaltına alındı.

“Hayali ihracat”, “akaryakıt kaçakçılığı”, “resmi evrakta sahtecilik” suçlamaları ile yapılan operasyonda Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin ile birlikte toplam 11 kişi gözaltına alındı.

Hürriyet’in haberine göre; merkezi İstanbul Etiler'de bulunan holdingin sahibi Recep Ercan Keskin bu sabah 05.00 sıralarında evinde gözaltına alındı. 

ASFALT YAPILMIŞ GÖSTERDİLER

İddiaya göre şüpheliler, dağıtım belgesi kapsamında ithal ettikleri motorini piyasaya sundu. Ancak faturasız yapılan bu işlemlerde, söz konusu ürünün Tuzla'da asfalt üretiminde kullanılmış gibi gösterildi. Gerçekte ise, Tuzla'daki W. A. isimli firmaya fiziki olarak motorin girişi olmadı. Şirket, elindeki Dahilde İşlemle Belgesi ile ithal edilen ürün, ihraç edilmiş gibi gösterildi. Bu yolla, milyonlarca liralık haksız ÖTV ve KDV iadesi alındı. 

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonun son yılların en büyük operasyonu olduğu öne sürülüyor.

ERDOĞAN'A ÖVGÜLER DÜZMÜŞTÜ

Cumhuriyet’in aktardığına göre de Keskin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ercan Keskin16 Nisan referandumu öncesi yaptığı bir açıklamada Erdoğan'a övgüler düzmüştü.

Erdoğan liderliğindeki AKP hükümetinin Türkiye'yi her alanda büyüttüğünü ileri sürerek, "Büyük değişimleri büyük liderlerin yapar" yorumunda bulunmuştu. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Ercan Keskin