26 Aralık 2017 17:16
Son Düzenlenme Tarihi: 27 Aralık 2017 11:58

İsrail, Filistinliler için idam istiyor!

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Filistinlilere idam cezası getirilmesini içeren tasarının, oylamaya sunulacağını bildirdi.

İsrail, Filistinliler için idam istiyor!

Paylaş

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Filistinlilere idam cezası getirilmesini içeren tasarının bugün günü İsrail Parlamentosu Knesset'te oylamaya sunulacağını bildirdi.

İsrail televizyonuna konuşan Liberman, İsrail hedeflerine karşı operasyon düzenleyen Filistinlilerin idam edilmesini öngören tasarının çarşamba günü ilk tur oylamaya sunulacağını duyurdu. Liberman, “Bu türden bir kanun, ABD kanunlarında da var. Bu nedenle, İsrail'in de dünyadaki en güçlü demokratik sistemin izinden gitmesi tercih edilir” dedi. Liberman, “Hapishaneye giren her terörist, terörist örgütleri, pazarlık amacıyla sivil ve askerleri kaçırmaya teşvik ediyor” diye konuştu.

Yasa tasarısı için parlamentoda 3 tur oylama yapılacak. İdam hükmünün olmadığı İsrail’de suçlulara yüzlerce yıl hapis cezası verilebiliyor. 

FAŞİST UYGULAMALARDA BAHANE AYNI

Öte yandan Liberman’ın ‘idam’ için ABD’yi referans göstermesinin bir benzeri de Türkiye’de yaşanmış, KHK ile mahkumlar için 12 Eylül uygulaması olan ‘tek tip kıyafet’ kararı çıkartan AKP Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, karar için yine ABD’yi ve işkenceleriyle ünlü ABD hapishanesi Guantanomo’yu örnek göstermişlerdi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

AKP'li Belma Erdoğan: Cumhurbaşkanımızı Allah gönderdi

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa