26 Aralık 2017 10:43

Anayasa Mahkemesi CHP'nin itirazını reddetti

Anayasa Mahkemesi, (AYM) CHP'li milletvekillerince yapılan Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu başvurusunu reddetti.

Anayasa Mahkemesi CHP'nin itirazını reddetti

Paylaş

Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin bazı maddelerinin iptali ve yürürlüklerinin durdurulması istemiyle Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu hakkında yaptığı başvuruyu reddetti.

Resmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Mahkeme kararında, CHP'li Engin Altay, Levent Gök, Özgür Özel ve 122 milletvekili tarafından 6701 sayılı Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu ile ilgili başvuruda bulunulduğu hatırlatıldı.

Anayasa Mahkemesi kararında, 7'nci maddenin 1 numaralı fıkrasının (a) ve (b) bentlerinin Anayasa'ya aykırı olmadığına ve iptal taleplerinin reddine, Engin Yıldırım ile Osman Alifeyyaz Paksüt'ün karşı oyları ve oy çokluğuyla, diğer maddelerdeki bölümlere ilişkin aykırılık ve iptal taleplerinin reddine ise oy birliğiyle hükmedildiği belirtildi.

Kararda, ayrıca söz konusu maddelerin yürürlüklerinin durdurulması talebinin de reddedildiği ifade edildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Irmak’a verilen 10 yıl hapis cezasının tek gerekçesi konuşma

SONRAKİ HABER

Coca Cola işçilerinden direnişteki Cargill işçilerine ziyaret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa