25 Aralık 2017 12:31

Şemdinli'de 3 asker hayatını kaybetti

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi sürdürülen operasyonda 2 asker hayatını kaybetti. 1 asker el bombasının kazara patlaması sonucu hayatını kaybetti

Paylaş

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi sürdürülen operasyonda 2 asker hayatını kaybetti. 1 asker el bombasının kazara patlaması sonucu hayatını kaybetti

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Şemdinli'de devam eden operasyonlar sırasında çıkan çatışmada, Adana'nın Ceyhan ilçesi nüfusuna kayıtlı, Piyade Uzman Çavuş Seyfettin Orkun Çil ile Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Çam hayatını kaybetti, 1 asker de yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı askerin tedavisinin devam ettiği belirtilen bilgilendirmede, şöyle denildi:

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir."

Öte yandan Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Şemdinli'nin Derecik beldesindeki cephanelikte görevli Ankara Altındağ İlçesi nüfusuna kayıtlı 23 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Ferhat Muratoğlu, el bombasının kazayla patlaması sonucu hayatını kaybetti. Patlamada 2 asker de yaralandı. Yaralı askerler tedavi altına alındı. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumhuriyet davasında yine tahliye yok

SONRAKİ HABER

EMEP İstanbul İl Örgütünden intihar açıklaması: Tek çıkış dayanışma ve birlik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa