08 Ağustos 2012 12:32

AKP’liler Meclisin toplanmasını istemiyor

AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, CHP’nin, TBMM’yi bölge illerinde yaşanan çatışmalı süreç konusunda olağanüstü toplantıya çağırmasını eleştirdi. Başbakan Erdoğan gibi CHP’nin bu adımını beğenmeyen AKP’li Elitaş, “Sanki CHP’nin içinde BDP’nin temsilcileri var gibi, CHP, BDP’l

AKP’liler Meclisin toplanmasını istemiyor

Paylaş

AKP’li Elitaş, ANKA’ya yaptığı açıklamada, CHP’nin Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırmasını değerlendirdi. Elitaş, şunları söyledi: “Daha önce BDP, TBMM’nin bu konuyu görüşmek üzere toplantıya çağırmıştı. Şu anda CHP, BDP’nin vagonu değil sanki kuyruğu gibi hareketle TBMM’yi tatilde iken olağanüstü toplantıya çağırma gafletini göstermektedir. Sanki CHP’nin içinde BDP’nin temsilcileri var gibi, CHP, BDP’lileşiyor” dedi.
Meclis Genel Kurulu’nun 14 Ağustos Salı günü olağanüstü toplanmasına ilişkin de Elitaş, “Meclis Başkanı İçtüzük madde 7’ye göre çağırır, elektronik cihazla oylama yapar. Genel Kurulda 184’ü arar, 184 yoksa TBMM toplanamamıştır der, Genel Kurul’u kapatır. Toplanamadığı için 1 Ekim 2012 tarihinde toplanmak üzere der ve tatil kararına devam eder” ifadelerini kullandı. (ANKA)

ÖNCEKİ HABER

MİT: Kılıçdaroğlu’yu dinlemedik

SONRAKİ HABER

Karaman belediye başkan adayları kim, önceki seçimlerde ne oldu?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa