08 Ağustos 2012 16:00

Kaçırılan askerin ailesi MAZLUMDER’e başvurdu

PKK’lilerce önceki gün kaçırılan 3 askerden Reşat Çaçan’ın ailesi MAZLUMDER Diyarbakır Şubesine başvurdu. MAZLUMDER Şube Sekreteri Nurettin Bozkurt, “Yetkililerden duyarlılık bekliyoruz” dedi.MAZLUMDER Diyarbakır Şubesi, PKK’lilerce kaçırılan 3 askere ilişkin dernek binasında basın toplantısı düzenled

Kaçırılan askerin ailesi MAZLUMDER’e başvurdu
Paylaş

MAZLUMDER Diyarbakır Şubesi, PKK’lilerce kaçırılan 3 askere ilişkin dernek binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya dernek üyelerinin yanı sıra kaçırılan Er Reşat Çaçan’ın ailesi de katıldı. Hükümet yetkililerinin, şimdiye kadar kaçırılan askerlere ilişkin herhangi bir açıklama yapmadığını belirten MAZLUMDER Şube Sekreteri Nurettin Bozkurt, çatışmalar sonucunda onlarca gencin yaşamını yitirdiğini, kaçırılan askerlerin ailelerinin de ıstırap çektiğini ifade etti. “Barışa olan umutlarımız tükeniyor. Şemdinli’de ve Çukurca’da hızla artan çatışmalar bize ‘90’lı yılları hatırlatıyor. İnsanlar yerlerinden göç etmek zorunda kalıyor” diyen Bozkurt, çözüm çağrısı yaptı.

‘YETKİLİLER ARAMADI’

Daha sonra konuşan Çaçan’ın annesi Fatma Çaçan ise, oğlunun kaçırıldığını basından öğrendiğini belirterek, “Hiç bir yetkili şimdiye kadar aramadı, sormadı. Böyle bir durumun olduğunu da haber vermediler. Oğlumun ne durumda olduğunu haberlerden takip etmeye çalışıyorum” dedi. Baba Cemal Çaçan ise, annelerin gözyaşı döktüğüne dikkat çekerek, “Barışın gelmesini ve kanın durmasını istiyoruz” dedi. (DİYARBAKIR)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Seray’ın akıbeti de Uğur gibi, Ceylan gibi!

SONRAKİ HABER

5 PKK’linin cenazesi ailelerine teslim edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...