13 Aralık 2017 17:01

KT Deri’de sözleşme imzalandı

DERİTEKS, deri konfeksiyon iş kolunda faaliyet gösteren LOGO Grup bünyesindeki KT Deri’de toplusözleşme imzaladı.

KT Deri’de sözleşme imzalandı

Paylaş

DERİTEKS tarafından yapılan açıklamada, “Sendikamızın ağustos ayında başlayan sendikal örgütlülük süreci iki buçuk ayda tamamlanarak sendikamız çoğunluk yetkisini almış ve bir ay içinde sözleşme imzalanmıştır. Sendikamız toplu iş sözleşmesi sürecini üyeleriyle birlikte yürüterek sonuçlandırmıştır” denildi.

Yapılan sözleşmeye göre işçilerin mevcut ücretlerine taban ücret uygulaması getirildi ve ardından tüm işçilere yüzde 19 zam yapıldı. Sosyal haklarda ise şu maddeler yer aldı: Yılda iki aylık ücret tutarında ikramiye, herkese aylık 100 lira aile yardımı, ramazan ve kurban bayramlarında ve yıl başında 200’er liralık erzak çeki, çocuğu olan kadın işçilere her ay 100 lira kreş yardımı, tahsil yardımı ilköğretim 150 lira , lise lira TL, yükseköğrenim 450 lira, çocuk yardımı ayda 8 lira, evlenme ve doğum yardımı olarak yarım altın ve sözleşme dönemi için bir deri mont. Sözleşmenin ikinci ve üçüncü yıllarında ise ücret ve sosyal haklara, TÜİK tarafından açıklanacak yıllık enflasyon rakamına yüzde 3 ilave edilerek zam yapılacak.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, “Bu süreçte tüm üyelerimize göstermiş oldukları özverili çabalar nedeniyle sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Nemport’ta sendikalı işçiler işten çıkarılıyor!

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa