12 Aralık 2017 20:21

Magazin programlarına RTÜK’ten ceza yağdı

Magazin programlarına 'eleştiri sınırlarını aşan, tarafları rencide edici, kişilerin saygınlığını zedeleyici' yayınları nedeniyle RTÜK'ten ceza yağdı.

Magazin programlarına RTÜK’ten ceza yağdı

Paylaş

RTÜK, magazin programlarına gelen bireysel şikayetler üzerine ağır cezalar uyguladı. Gülben Ergen ve çocuklarının babası Mustafa Erdoğan’ın “Magazin programlarında kişilik haklarımıza saldırıldı” başvurularını da gündemine alan Üst Kurul, “Duymayan Kalmasın”, “Söylemezsem Olmaz” ve “Her Şeyi Konuşalım” magazin programlarına kişilik haklarına saldırı ve 3. sahışları itham nedeniyle para cezası uygulanmasına karar verdi.

Sanatçı Gülben Ergen’in olaylı boşanmasının ardından şikayete konu olan programlarda Ergen ve eski eşi Mustafa Erdoğan hakkında ağır ithamlarda bulunulmuş; Erdoğan’ın Avukatı İlkser Akbulut ve Ergen’in Avukatı Altın Mimir söz konusu TV kanallarını RTÜK’e şikayet etmişlerdi.

ELEŞTİRİ SINIRINI AŞTILAR

Başvuruyu oy birliğiyle haklı bulan RTÜK, karar metninde şu çarpıcı tespitlerde bulundu: “Kamuoyunda bilinirliği olan ünlü kişilerin yaşadıkları, magazinsel anlamda haber değeri taşımış olsa da; söz konusu yayın içeriğinde kullanılan ifadelerin magazinsel yaklaşımın çok ötesinde eleştiri sınırlarını aşan, tarafları rencide edici, kişilerin saygınlığını zedeleyici nitelikte olduğu kanaatine varılmıştır.”

Kurul, “Duymayan Kalmasın”a 207 bin TL, “Söylemezsem Olmaz”a 32 bin 454 TL ve “Her Şeyi Konuşalım” isimli programa 14 bin 908 TL ceza kesti. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Orhan Alkaya: Biz hayatı savunuyoruz

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa