12 Aralık 2017 19:43

New York zanlısı IŞİD’den etkilenmiş

ABD’nin New York kentindeki bombalı saldırının zanlısının 27 yaşındaki Akayed Ullah olduğu ve IŞİD'den etkilendiği açıklandı.

New York zanlısı IŞİD’den etkilenmiş

Paylaş

ABD’nin New York kentindeki ana otobüs terminalinde düzenlenen bombalı saldırının zanlısının 27 yaşındaki Akayed Ullah olduğu açıklandı. BBC’nin haberine göre New York polisi, Ullah’ın üzerinde vücuduna bağlı halde bağlı düşük teknolojili bir bomba düzeneği bulunduğunu açıkladı. Manhattan’daki Bellevue Hastanesi’ne kaldırılan zanlının vücudunda yanıklar ve çeşitli başka yaralanmalar meydana geldiği belirtildi.

CBS televizyonuna göre Bangladeş’in Chittagong kentinden gelen Ullah annesi, babası ve kardeşleriyle birlikte 2011’de göçmen vizesiyle ABD’ye giriş yaptı. Polis, Ullah’ın elektrikçilik yapan erkek kardeşiyle birlikte yaşadığını belirtti. Ullah’ın Mart 2012-Mart 2015 arası taksi sürücüsü ehliyeti bulunduğu açıklandı. Güvenlik güçleri Associated Press’e yaptığı açıklamada Ullah’ın IŞİD’den etkilendiğini ancak örgütle doğrudan bir teması olmadığını açıkladı. Bangladeş polisi de Ullah’ın Bangladeş’te herhangi bir sabıka kaydının olmadığını duyurdu. (DIŞ HABERLER)

 

ÖNCEKİ HABER

Sedyeyle katıldığı kongrede yeniden CHP ilçe başkanı seçildi

SONRAKİ HABER

Bağcılar'da ayakkabı imalathanesinde yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa