Tuzla Organize  Sanayide yangın

Tuzla Organize Sanayide yangın

Tuzla Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir boya fabrikasında çıkan yangında iki işçi yaralandı. Yer yer patlamaların meydana geldiği yangını söndürmek için; Tuzla, Orhanlı, Sultanbeyli, Kartal ve Pendik itfaiye grupları bölgeye sevk edildi.Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’ndeki boya fabrikasında çıkan yangında yükse

Tuzla Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir boya fabrikasında çıkan yangında iki işçi yaralandı. Yer yer patlamaların meydana geldiği yangını söndürmek için; Tuzla, Orhanlı, Sultanbeyli, Kartal ve Pendik itfaiye grupları bölgeye sevk edildi.
Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’ndeki boya fabrikasında çıkan yangında yükselen alevler yüzünden, fabrikanın üzerinden geçmekte olan yüksek gerilim hattında kopma oldu. Enerji nakil telleri diğer fabrikaların üzerine düşünce, fabrikalarda çalışanlar tahliye edildi.
Tuzla’daki fabrika yangını enerji nakil hatlarında da kopmalara yol açtı.
Fabrikadan yükselen alevler, yüksek gerilim hatlarını eritti. Kopan teller diğer fabrikaların üzerine ve yollara düştü.
Tehlikeyle karşı karşıya kalan fabrikalardaki işçiler tahliye edildi. Vatandaşlar da panik halinde sağa sola kaçıştı.
İtfaiye ekiplerinin fabrikadaki alevleri bastırmak için çalışmaları sürüyor. Dört koldan alevlere müdahale eden ekipler, yangının diğer binalara ve fabrikalara sıçramasını önlemeye çalışıyor. (İSTANBUL)

www.evrensel.net