10 Aralık 2017 21:56

Bekir Bozdağ'dan KHK ve Ataşehir açıklaması

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ önümüzdeki günlerde yeni bir kanun hükmünde kararname çıkacağını ifade etti.

Bekir Bozdağ'dan KHK ve Ataşehir açıklaması

Paylaş

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yakında yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarılacağını açıkladı. Bozdağ, “Önümüzde çıkacak önemli bir KHK var, inşallah yakında yayınlanacak. Fakat içeriği ile ilgili bilgi vermeyi doğru bulmuyorum” dedi.

Kanal 7’ye açıklamalarda bulunan Bozdağ, OHAL Komisyonu’nun  karar aşamasına geldiğini de belirtti ve şöyle dedi: “Komisyon karar aşamasında, bazı dosyaların raporları tamamlandı, Komisyon kararlarını tek tek açıklamayacak, ilgili kişilere gönderecek, büyük ihtimal haftaya veya bir sonraki hafta açıklanacak. OHAL Komisyonu, araştırması biten dosyaları öncelikli olarak değerlendirdi.”

‘ATAŞEHİR’ AÇIKLAMASI

Bozdağ, CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasına ilişkin de konuştu: “Şimdi Kılıçdaroğlu, yargıçları suçluyor, sayın Cumhurbaşkanı’nı suçluyor, hükümeti suçluyor, CHP’li bir belediyenin yolsuzluğu ortaya çıkınca herkesi suçluyor. Fakat Rıza Sarraf veya FETÖ olaylarında kendileri adına yargıçlığa soyunuyor. İşin doğrusu yargının kendi inisiyatifi doğrultusunda işleyişini tamamlamasıdır.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da deniz ulaşımına hava engeli (11 Aralık 2017)

SONRAKİ HABER

İETT otobüsünde ‘yüksek sesli müzik’ tartışması: 3 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa