10 Aralık 2017 00:03

MHP'li Ersoy: AK Partiye oy verenler ‘Türkiyem’i alkışlıyor

MHP'li Ruhi Ersoy: 'İktidar partisine oy verenler, dün Şivan Perve'le ‘megri megri’yi alkışlarken bugün Mustafa Yıldızdoğan’la ‘Türkiyem’i alkışlıyor'

MHP'li Ersoy: AK Partiye oy verenler ‘Türkiyem’i alkışlıyor

Paylaş

MHP Yalova İl Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Sevdamız Türkiye’ isimli istişare toplantısında konuşan MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, “2002’deki, iktidar partisine oy veren sosyoloji ile bugünkü sosyoloji, kendi içerisinde bir dinamizm ve farklılık kazanmıştır. Nedir bu biliyor musunuz? Bu sosyoloji dün Şivan Perver ile ‘megri megri’yi alkışlarken, bugün Mustafa Yıldızdoğan’la ‘Türkiyem’i alkışlıyor” dedi.

Devlet Bahçeli'nin 2019 seçimlerinde MHP-AKP ittifakı kurulacağı yönündeki açıklamasının etkileri sürereken MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy'dan siyasi fikir birliğini vurgulayan açıklamalar geldi. Ersoy konuşmasında Reza Zarrab davasına ilişkin siyasi iktidarın 'Türkiye'ye yönelik bir hamle' söylemini "Dış politikadaki gelişmelerin Türkiye’yi kıskaca alma süreci olduğu, Türkiye’yi düşürdüğümüz anda tüm İslam dünyasını düşürebiliriz anlayışının hedefteki ülkesinin Türkiye olduğu gerçeğini unutmayalım” ifadeleriyle tekrar etti. 

Doğan Haber Ajansının aktardığına göre Ersoy sözlerini şöyle sürdürdü:

“2002’deki iktidar partisine oy veren sosyoloji ile bugünkü sosyoloji, kendi içerisinde bir dinamizm ve farklılık kazanmıştır. Nedir bu biliyor musunuz? Bu sosyoloji, dün Şivan Perver ile ‘megri megri’yi alkışlarken, bugün Mustafa Yıldızdoğan’la ‘Türkiyem’i alkışlıyor. O yıllarda ‘Beyler bu vatan size neyledi’ diyorduk Ahmet Şafak’la, haklıymışsınız arkadaşlar, Türk milleti ve Türk devletinin bekası hepimizin her şeyden önceliğidir diyebiliyorlar. Bunu söylerken, ‘Biz demedik mi size, geldiniz mi dediğimiz yere?’ diye kimseye bu manada nispet yapmayacağız. Neden yapmayacağız biliyor musunuz? ‘Önce ülkem’ dediğimiz için yapmayacağız. Milliyetçi, ülkücü hareket, yani sizler, tuzun kokmadığının, mayanın bozulmadığının örneği ve memleketin milli mayasısınız.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Tansiyonu yüksek maçın galibi aslan: Galatasaray 4-2 Akhisar

SONRAKİ HABER

Antalya'da eğitim kampına katılan liseli, intihar girişiminde bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa