Balçova'da edebiyat söyleşisi yapıldı

Balçova'da edebiyat söyleşisi yapıldı

Balçova'da 'Balçova Edebiyat ve Sanat Akşamları' adı altında ayda bir sanat ve edebiyat üzerine etkinlikler gerçekleştirecek. 

İzmir'in Balçova ilçesinde yaşayan yazarlar ve bir grup okur, ilçedeki kültürel faaliyetlerin yetersiz olduğu düşüncesi ile "Balçova Edebiyat ve Sanat Akşamları" adı altında ayda bir sanat ve edebiyat üzerine etkinlikler gerçekleştirecek. 

"Balçovalı edebiyatçılar ile sanat ve edebiyatı tartışıyoruz" diyerek gerçekleştirilen ilk etkinlik Tuncelililer Lokalinde yapıldı. Gerçekleşen sohbete Ali Fuat Karagöz, Hasan Varol, Hüseyin Habip Taşkın, Hüseyin Peker, Salih Öztürk hazırladıkları sunumlar ve kendi eserleri üzerinde örnekler ile katılırken, işçiler, üniversite öğrencileri ve ev kadınları da etkinliğe katıldı.  

Yaklaşık 30 kişinin katıldığı ilk etkinlikte; sonraki etkinlikler için alınan öneriler doğrultusunda hazırlanan yol haritası hazırlandı. Müzikli şiir dinletilerinin yapılması, yazım üzerine atölye çalışmalarının yapılması ve edebiyat üzerine söyleşilerin düzenlenmesi gibi öneriler yapıldı. Etkinliklerin daha düzenli hale gelmesi için kalıcı bir yer talebi ile Balçova Beledisi ile görüşülmesi kararı alındı. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER İzmir