09 Aralık 2017 10:58

DBP kayyımların icraatları ile ilgili rapor açıklayacak

DBP, bir yılı aşkın süredir belediyelerine atanan kayyım icraatlarına ilişkin hazırladığı raporu 11 Aralık’ta kamuoyuna açıklayacak.

DBP kayyımların icraatları ile ilgili rapor açıklayacak

Paylaş

DBP, bir yılı aşkın süredir belediyelerine atanan kayyım  icraatlarına ilişkin hazırladığı raporu 11 Aralık’ta kamuoyuna açıklayacak. DBP PM üyesi Abbas Azizoğlu, "Biz neler yaptık, kayyımlar neler yapamadılar. İç yüzünü ortaya çıkaracağız” dedi.

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Demokratik Bölgeler Partisi'ne (DBP) ait 102 belediyeden 96’sına kayyım  atandı. Şu an DBP'li 68 belediye eş başkanı tutuklu bulunuyor. Belediyelere ilk olarak kayyım atandığı 11 Eylül’den bu yana kayyımların DBP’nin stratejik planları doğrultusunda yaptığı çalışmalar, belediyelerin açtığı kadın kurumları, parklar ve kreşlerin kapatılmasına varan uygulamaları raporlaştıran DBP, raporu 11 Aralık’ta açıklayacak. 
 
DBP’nin uzun zamandır çalışmalarını sürdürdüğü ve önem atfettiği rapora ilişkin bilgi veren DBP Parti Meclisi (PM) üyesi Abbas Azizoğlu, "kayyımların atanmasından sonra çalışmalar sekteye uğradı. 5 yıllık stratejik planlarımız vardı. Bu projelerimizde sekteye uğradı. Ancak projelerimiz gasbedilerek, kendi projeleriymiş gibi çalışmalar yürütüyorlar" dedi.

‘KAYYIMLAR KENTLERİ ŞANTİYE ALANLARINA DÖNÜŞTÜRDÜ’

DBP’li belediyelerin yaptığı çalışmalarla, kayyımların yaptığı çalışmaları karşılaştırarak rapor hazırladıklarını belirten Azizoğlu, kayyımların ilk icraatlarının belediye personellerini ihraç etmek olduğunu ve ardından belediye bütçesinin de boşaltıldığını söyledi. Kentlerin kayyımlar tarafından şantiye alanlarına dönüştürülerek çalışma izlenimi verildiğini dile getiren Azizoğlu, “Bunların gerçek iç yüzünü ortaya çıkarmak için halka deklare edeceğiz. Kayyımların ‘yaptık’ dediği ancak yapmadıklarını açıklayacağız” diye konuştu.

‘KAYYIMLARLA HİZMET ENGELLENDİ’

Kayyım  çalışmalarıyla ilgili servis edilen haberlerin asılsız olduğunu açıklayacakları raporla göstereceklerini belirten Azizoğlu, “Aynı zamanda yapmış olduğumuz belediyeciliği açıklayacağız. Bundan sonra yapacaklarımızı da göstereceğiz. Kayyımlarla sadece belediye eşbaşkanlarımız görevden alınmadı, halka hizmet edilmesi de engelleniyor. Somut veriler ve örneklerle halkı bilgilendireceğiz. Yerel yönetimlerin temeli, halkın gerçekleri görmesidir. Kayyımlar eliyle tamamen düzmece, insanları kandırmaya yönelik yaptıklarını belediyecilik hizmeti olarak lanse etmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı. 

‘KAYYIMLARIN İÇ YÜZÜNÜ ORTAYA ÇIKARACAĞIZ’

Kayyım  atamaları öncesinde yaptıkları çalışmaları da anlatacaklarını söyleyen Azizoğlu, “Kayyımların bir senedir yerelde halka hizmet etmediklerini ortaya koyacağız. Biz neler yaptık, kayyımlar neler yapamadılar. İç yüzünü ortaya çıkaracağız” diye belirtti. (Diyarbakır/MA) 

ÖNCEKİ HABER

Akdeniz Belediyesi'nde işe dönme davalarında gelişme yok

SONRAKİ HABER

Şişli'de bir kadına tecavüz ettiği iddia edilen kişi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa