08 Aralık 2017 17:24

Mahkeme Zeydan’ın duruşmada hazır edilmesini istedi

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu HDP’li vekil Abdullah Zeydan’ın 13 Aralık günü görülecek duruşmasında hazır edilmesini istedi.

Mahkeme Zeydan’ın duruşmada hazır edilmesini istedi

Paylaş

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu HDP’li vekil Abdullah Zeydan’ın 13 Aralık günü görülecek duruşmasında hazır edilmesi için Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü ile Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı İnfaz Kurumu’na yazı yazdı.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) tutuklu Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan’ın duruşmada hazır edilmesi için Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü ile Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı İnfaz Kurumu’na yazı yazdı. Mahkeme gerekçe olarak ise, 13 Aralık’ta hakim karşısına çıkacak Zeydan’ın Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) duruşmaya katılmayı reddetmesi ve sorgusunun yapılması gerekliliğini gösterdi.
 
Mahkeme, Zeydan’ın en geç 11 Aralık günü, Diyarbakır D Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na naklini istedi. (Diyarbakır/MA)
 

ÖNCEKİ HABER

Semih Özakça’yı ziyaret eden hocası açığa alındı

SONRAKİ HABER

CHP Kuşadası ilçe yönetimi görevden alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa