Basına yasak olan fotoğraf çekimi, Sedat Peker'e serbest!

Basına yasak olan fotoğraf çekimi, Sedat Peker'e serbest!

Barış akademisyenleri davasında, gazetecilerin fotoğraf çekmesine engel olan özel güvenliğin Sedat Peker'e ayrıcalık tanıdığı ortaya çıktı.

Barış akademisyenleri davasında gazetecileri adliye koridorlarına almayan ve fotoğraf çekimine izin vermeyen özel güvenlik görevlisinin organize suç örgütü lideri Sedat Peker'e ayrıcalık tanıdığı ortaya çıktı.

Artı Gerçek'te yer alan habere göre, barış akademisyenlerinin davalarında gazetecileri adliye koridorlarına almayan Akdeniz Güvenlik şirketinin çalışanı şef A.A.'nın "Akademisyenlerin kanlarını oluk oluk akıtacağım" diyen organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le adliyede fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı. A.A. bu fotoğrafı “Reis gelmiş hoşgelmiş” mesajıyla paylaşmış.

A.A. daha önce de Cumhuriyet davası, Büyükada davası gibi önemli duruşmalarda da gazetecilerin çalışmasına engel olmuş, gazetecileri koridorlardan geçirmemiş ve "yasak" diyerek giriş çıkışları engellemişti. 

Gazeteciler, "Bizlere 'Adliye koridorlarında fotoğraf çekmek yasak' diye her gün insanlara bağıran özel güvenliğin sosyal medya sayfalarında adliye koridorlarında daha pek çok isimle fotoğrafları bulunuyor. Akademisyenlerin, gazetecilerin, hukukçuların, insan hakları savunucularının yargılandığı Çağlayan Adliyesi koridorlarında adaletin tek sahibi gibi dolaşan özel güvenlik görevlileri, basının ve dolayısıyla halkın haber alma hakkını engelliyor." diyerek basın meslek örgütlerini ve milletvekillerini göreve çağırdılar. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Sedat Peker