07 Aralık 2017 16:52

Filistin'de İsrail askeriyle çatışma

ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı Kudüs kararını protesto eden Filistinliler ile İsrail askeri arasında çatışma çıktı.

Filistin'de İsrail askeriyle çatışma

Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanımasının ardından Filistinlilerin Batı Şeria'da sokağa çıkmasıyla İsrail askerleriyle şiddetli çatışmalar çıktı.

Sputnik'ten aktarılan haberde, Gazze'de Hamas'in intifada çağrısına koşut Batı Şeria'da Filistinli örgütler genel grev, siyasi partiler de çatışma pahasına protesto gösterileri çağrısı yaptığı belirtildi. Batı Şeria ve Gazze'deki camiler de protesto çağrılarına katıldı.

FİLİSTİNLİLERE İSRAİL ASKER VE POLİSLERİNDNE MÜDAHALE

Genel grevle birlikte eğitimden alışveriş ve ticarete dek gündelik hayatın durduğu Batı Şeria'da gençler sokağa döküldü. Ramallah, El Halil, Beytüllahim'de taş atıp lastik yakarak barikat kuran Filistinlilere İsrail asker ve polisleri müdahale etti.

İSRAİL'DEN ASKER SEVKİYATI

Fransız haber ajansı AFP, İsrail ordusunun Batı Şeria'ya asker sevkiyatı yaptığını duyurdu. İsrail ordusunda yapılan açıklamada, "Yapılan askeri durum analizine göre, Batı Şeria bölgesine çok sayıda tabur sevk edilmesi kararı alındı" denildi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Zarrab'ın uçağına el konuldu 

SONRAKİ HABER

Erdoğan, Fazıl Say’ın konserinde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa