07 Aralık 2017 03:14

'Üç Yüz Bir' belgeselinin gösterimi yapıldı

Genel Maden İşçileri Sendikası, Dünya Madenciler Günü etkinlikleri kapsamında Alican  Mansuroğlu’nun 'Üç Yüz Bir' belgeselinin gösterimini yaptı.

'Üç Yüz Bir' belgeselinin gösterimi yapıldı

Paylaş

Genel Maden İşçileri Sendikası, (GMİS) Dünya Madenciler Günü etkinlikleri kapsamında yönetmenliğini Alican Mansuroğlu’nun yaptığı “Üç Yüz Bir” isimli belgesel filmin gösterimini düzenledi.

GMİS Salonu’nda gerçekleştirilen film gösterimine GMİS Genel Merkez ve Şubeler Yöneticilerinin yanı sıra maden işçileri ve sinemaseverler katıldı.

Film gösterimi sonrası Yönetmen Alican Mansuroğlu’ya GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci tarafından bir madenci heykeli hediye edildi.

Gösterimde konuşma yapan Alican Mansuroğlu, “Aslında sizlere bilmediğiniz birşeyi göstermedik. Bu acılar sizlerin bildiğiniz acılar. Zonguldak emeğin başkenti. Bu filmin emeğin başkentinde Zonguldaklı madencilerle buluşmasından onur duydum” dedi.

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci de Mansuroğlu’nu emekleri nedeniyle kutladı ve teşekkür etti. Demirci, “Bu acıları Allah bir daha göstermesin” dedi.

17 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen faciada 301 madencinin hayatını kaybetmesini konu alan belgesel film, Soma’da yaşanan acıları gözler önüne seriyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu: OHAL'in uygulandığı bir ülkede demokrasi olmaz

SONRAKİ HABER

Leyla Güven'in evinin çevresindeki polis ablukası sürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa