ODTÜ Emek Gençliği'nden Ekim Devrimi paneli

ODTÜ Emek Gençliği'nden Ekim Devrimi paneli

ODTÜ Emek Gençliği, Ekim Devrimi’nin 100. yıl dönümü kapsamında 'Sosyalizm; İhtimal Değil Gerçek, Geçmiş Değil Gelecek' konulu panel düzenliyor.

Ekim Devrimi'nin 100. yıl dönümü kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında etkinlikler gerçekleştiriliyor. ODTÜ Emek Gençliği de bu kapsamda “Sosyalizm; İhtimal Değil Gerçek, Geçmiş Değil Gelecek” konulu panel düzenliyor.

Evrensel yazarı Nuray Sancar ve tarihçi Erdoğan Aydın’ın konuşmacı olarak katılacağı panelde Ekim Devrimi'nin ön günleri, Bolşevik partinin devrimdeki rolü, ülkeyi devrime götüren tarihsel süreç ve ekonomik durum tartışılacak.

Panel, 7 Aralık'ta İktisadi İdari Bilimler Fakültesi FZ-16 dersliğinde saat 17.45’te gerçekleşecek. 

‘GENÇLİĞE SÖMÜRÜ, SAVAŞ, YOKSULLUK DAYATILIYOR’

Etkinliğe hakkında bilgi veren Sinancem Alikoç, sosyalizmin, başta sermaye odakları tarafından geçmişte kalmış bir hülya, gerçekleşmesi imkansız bir ütopya olarak lanse edilmeye çalıştığını belirterek böyle etkinliklerle bu algıyı kırmayı amaçladıklarını söyledi.

Etkinlikte Ekim Devrimi kazanımlarının, tarihsel sürecini ve partinin rolünün tartışılacağını ifade eden Alikoç, "Bugün üniversite gençliğinin geleceğine dair bir garantisi yok. Gençliğe dayatılan sömürü, savaş ve yoksulluk. Sosyalizm, gençlik için güçlü bir alternatif" dedi.

ODTÜ’de tüm fakültelerde irili ufaklı toplantılarla Ekim Devrimi'ni ve Sosyalizmi tartışmaya devam edeceklerini belirten Alikoç, ODTÜ öğrencilerini 7 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilecek çağırdı. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER Ekim DevrimiODTÜ