Kıskanma bahanesiyle kadına işkence yaptı

Kıskanma bahanesiyle kadına işkence yaptı

İzmir'de kıskanma bahanesiyle eşine işkence yapan erkeğin davası görüldü.

İzmir Buca’da U.C., 14 yıllık eşini kıskanma bahanesiyle çıplak hale getirdikten sonra oklavayla ve kemerle öldüresiye dövdü, parmağını kırdı, vücudunda sigara söndürdü.

Olayın ardından açılan dava İzmir Adliyesi'nde görüldü. Geçen Ağustos ayında Buca'da oturan U.C., işten eve geldikten sonra kıskanma bahanesiyle 14 yıllık eşi S.C.'ye işkence yaptı. Çıplak hale getirdiği eşini oklava ve kemerle dövdü, parmağını kırdı.  U.C.'nin, 2 çocuk annesi eşi S.C.'nin vücudunda daha önce de sigara söndürdüğü de ortaya çıktı. Kocasının işkencelerine daha fazla dayanamayan S.C., polise sığınıp eşinden şikayetçi oldu ve eşi tutuklandı. S.C, agustos ayından bu yana yakınlarının yanında kalmaya başladı. 

Bu arada şikayet üzerine eşine işkence yapan koca hakkında, eziyet etme, hakaret etme, kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, tehdit ve yaralama suçlarından dava açıldı.  

Davaya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de müdahil oldu. U.C., 32'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. (İzmir/DHA)

www.evrensel.net