Reza Zarrab soruşturmasında gözaltı sayısı 17'ye çıktı

Reza Zarrab soruşturmasında gözaltı sayısı 17'ye çıktı

Reza Zarrab hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 17'ye yükseldi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Reza Zarrab hakkında yürütülen soruşturmada, 14 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 17'ye yükseldi. Daha önce Zarrab'ın yanında çalışan ve ABD'deki davaya evrak yolladığı iddia edilen şüpheliler Sinem A, Regaip A. ve Mustafa H., gözaltına alınmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, ABD'deki 'ABD, Atilla'ya karşı' davasında tanık olarak yer alan Reza Zarrab ve yakınlarının "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etme" gerekçesiyle mal varlıklarına el konulması kararı verilmişti.

Başsavcılığın, Zarrab'ın mal varlıklarını yurt dışına kaçırma girişiminde bulunduğuna dair de bazı bulgulara ulaştığı belirtildi. Bu kapsamda Zarrab'ın yanında çalışan Sinem A, Regaip A. ve Mustafa H., gözaltına alınmıştı. Bugün 14 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi. Son gözaltılarla birlikte sayı 17'ye yükseldi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 05 Aralık 2017 13:13
www.evrensel.net
ETİKETLER Reza Zarrab