Çin'de kadınlara itaatkar olmayı öğreten okul kapatıldı

Çin'de kadınlara itaatkar olmayı öğreten okul kapatıldı

Çin'in Fushun kentinde kadınlara itaatkar olmaları ve erkekleri dinlemeleri öğütlenen bir okul, yetkililer tarafından kapatıldı.

Çin'in Fushun kentindeki bir okulda ders veren kişilerin kadın-erkek eşitliğine karşı çıktığı ve dayak yiyen kadınların karşı koymamalarını tavsiye ettiği video görüntüleri internette paylaşılmıştı. BBC'den akttarılan habere göre, bu okulda kadınlara itaatkar olmaları ve erkekleri dinlemeleri öğütlendiği de belirtiliyor. Okul tepki çekmesinin ardından yetkililer tarafından kapatıldı.

Çin'de son yıllarda bu tür kuruluşlarda artış yaşanıyor.

Video Pear sitesinde yayınlanan videoda Fushun Geleneksel Kültür Okulu'ndaki öğretmenler kadınlara kariyer sahibi olmamaları ve evde kalmalarını öğütlüyor.

'ÜÇ ERKEKLE CİNSEL İLİŞKİYE GİREN ZEHİRLENİR'

Okulda kadınların babalarına, kocalarına ve oğullarına koşulsuz olarak boyun eğmeleri, onlarla asla tartışmamaları ve kesinlikle boşanmamaları tavsiye ediliyor.

Öğretmenler ayrıca üçten fazla erkekle cinsel ilişkiye giren kadının sperm zehirlenmesi yaşayacağı ve bunun onu öldüreceğini de söylüyor.
Videoda bir öğretmen "Kocanız sizden ne isterse yanıtınız 'Evet derhal' olmalı" diye konuşuyor.

Okulda ayrıca öğrencilere yerler sildiriliyor ve çıplak elle tuvaletler temizletiliyor.

Fushun'daki yerel eğitim bürosu açıklamasında "Enstitünün öğretileri sosyal ahlâka aykırıydı ve hemen kapatılması gerekiyordu" dedi.

Çinli yetkililer buna benzer akademilerin kapatılması çağrısında bulundu. (DIŞ HABERLER)

Foto: Arşiv

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Aralık 2017 19:52
www.evrensel.net
ETİKETLER Çin