Gebze Kroman Çelik işçisi, iş bırakarak mücadeleyi başlattı

Kroman Çelik'teki Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, yarım saat iş bırakarak mücadeleye start verdi. Gebze Şube Başkanı Aydın burada işçilere seslendi.

04 Aralık 2017 11:32
Son Düzenlenme Tarihi: 04 Aralık 2017 12:41
Paylaş

Gebze'de bulunan Kroman Çelik fabrikasındaki işçiler, sabah vardiyasında iş durdurarak mücadeleyi başlattı. DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş sendikasının MESS'e bağlı en büyük şubesi olan Gebze şubesinde, işçiler sabah vardiyasında yarım saat saat iş bıraktı.

'KENDİ KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZİ KOYACAĞIZ'

Birleşik Metal-İş Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın, MESS'e bağlı büyük fabrikalardan olan Kroman Çelik'te işçilere seslendi. Aydın, ülkede ekonomik ve siyasal durumun belirsizliği koruduğu, kamuda çalışan memurların da %4 zam aldığı böyle bir ortamda MESS tarafından üç yıllık ve eflasyona dayalı bir zam sisteminin teklif edildiğini ifade etti. Bunun karşısında Birleşik Metal-İş'in yükselerek devam edecek bir mücadeleyi başlattığını söyleyen Aydın "Sendikamız ve işçiler de bu durum karşısında, kendi kırmızı çizgilerini koyarak zorlu bir mücadele gerçekleştirmenin kararlılığı içersinde hareket edecekler" dedi.

''EMİS'E KARŞI TAKINDIĞIMIZ TUTUMU SÜRDÜRECEĞİZ'

Bu dönem bütün fabrikalarla birleşerek her türlü baskıya karşı kazanımlar çıkacaklarına inandıklarını belirten Necmettin Aydın, 2017 başında EMİS ile yapılan toplu sözleşmede takınılan tutumun MESS'e karşı da devam edeceğini belirtti.

Konuşma sonunda işçiler, attıkları sloganlar ve alkışlarla bu dönem daha kararlı olacaklarını gösterdiler.

ÖNCEKİ HABER

Noam Chomsky'den 'Barış İçin Akademisyenler'e destek mesajı

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa