03 Aralık 2017 15:14

Yüksel'de 390. gün: 5 kişi darbedilerek gözaltına alındı

Ankara Yüksel Caddesi'ndeki 'işimizi geri istiyoruz' eylemine yine polis saldırısı. 5 kişi darbedilerek gözaltına alındı.

Paylaş

Ankara Yüksel Caddesi'nde "İşimizi geri istiyoruz" eylemine "Kanunsuzdur" gerekçesiyle saldıran polisler, 5 kişiyi darbederek gözaltına aldı. 

Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça işlerine iadeleri için başlattıkları "İşimizi geri istiyoruz" eylemi 390'ıncı gününde de destekçileri tarafından sürdürüldü. Konur Sokak'ta bir araya gelerek, aylardır polis bariyerleri ile kapatılmış olan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen gruba polis saldırdı. 
 
"Açlık grevi 270. günü Nuriye ve Semih işe geri alınsın" pankartı açan grubun önü polislerce kesildi. Polis barikatı önünde açıklama yapmak isteyen gruba, "Yapmış olduğunuz eylem kanunsuzdur" anonsu yapıldı. Pankartı yırtan polisler, gruptaki 5 kişiyi gözaltına aldı. Darp edilerek gözaltına alınan Alev Şahin, Acun Karadağ, İlker Işık, Perihan Pulat ve Meltem Servi gözaltı aracına bindirilerek, hastaneye götürüldü. (Ankara/MA)

ÖNCEKİ HABER

Samsun Valisi: Samsung, Samsun'un önüne geçmemeli

SONRAKİ HABER

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: Emeklilik yük değil haktır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa