03 Aralık 2017 11:04

9 öğrencisine istismarda bulunan öğretmene 135 yıl istendi

Konya'da 9 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan öğretmene 135 yıla kadar hapis cezası istendi.

9 öğrencisine istismarda bulunan öğretmene 135 yıl istendi

Paylaş

Konya'da, 6'ncı sınıftaki 9 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni O.A. (59) hakkında 135 yıla kadar hapis cezası istendi.

Merkez Selçuklu ilçesindeki bir ortaokulda 6'ncı sınıftaki 9 öğrenci matematik öğretmeni O.A.'nın kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu söyleyerek durumu okuldaki rehber öğretmene anlattı. Bazı veliler ise O.A.’yı  Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) şikayet etti.

'OLAYIN BURALARA GELECEĞİNİ BİLEMEDİM'

Şikayetler üzerine okul yönetimi, O.A. hakkında soruşturma başlattı. O.A., savunmasında öğrencileri öptüğünü ancak, kötü niyetinin olmadığını ileri sürdü. O.A. "Öğrencileri öpüyorum, ama bunu kötü niyetle yapmıyorum. Ben bilemedim olayın buralara geleceğini. Yanlış anlaşılacağımı düşünemedim" dedi. Soruşturmada öğrencileri niçin ısırdığı yönündeki soruya ise O.A. ''O çok az müdür bey. Benim kötü bir niyetim yok. Yanlış anlaşıldım" diye konuştu.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan O.A.. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da açığa alındı. Bunun üzerine O.A., dilekçe verip emekli oldu.

Geçen Mayıs ayında tutuklanan O.A. hakkında  Konya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde  'Çocuğun cinsel istismar' suçundan dava açıldı.  Duruşmada suçlamaları kabul etmeyen O.A., "Ben böyle şeyler yapmadım. Hepsi iftiradan ibaret. Sınıfta konuşanları tahtaya yaz diye görevlendirdiğim öğrencimden bu görevi geri alınca, öğrenci iftira attı'' dedi.

Mahkeme heyeti, mağdur öğrenci ve tanıkların dinlenilmesi için dosyayı erteledi. (Konya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Torbalı'da minibüs devrildi: 11 yaralı

SONRAKİ HABER

Büro Emekçileri Sendikası: AKP adayı İŞKUR'da oy istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa