01 Aralık 2017 12:49

İstanbul'da bir ailenin evi işaretlendi: Defol dinsiz

Bahçelievler’de bir ailenin kapısına çarpı işareti konuldu, üç hilal çizildi ve kapıya 'Defol dinsiz' ve 'İslam' yazıldı.

Paylaş

İstanbul Bahçelievler'de nüfus cüzdanındaki din hanesinden 'İslam'ı çıkaran ailenin evi işaretlendi ve 'defol dinsiz' diye yazıldı. 

Bahçelievler İslam yazısı
Evin girişine 'İslam'yazıldı. 

Ötekilerin Postası’nda verilen bilgilere göre; İstanbul Bahçelievler’de yaşayan aile bir yıl önce kimliklerinden İslam ibaresini sildirdi. Ailenin kapısı nefret söylemi içeren sembol ve yazılarla işaretlendi. Evin kapısına, MHP’nin “Üç hilal” sembolü ve çarpı işareti konulurken, "Defol dinsiz" ve "İslam" şeklinde yazılama yapıldı.  

‘POLİS, BOŞ OLAN DİN HANESİNE 'İSLAM' YAZDI’ İDDİASI

Ailenin bundan bir yıl önce kimliklerindeki Din bölümünden “İslam" ibaresi sildirdiği öğrenildi. Bundan bir kaç ay önce evine hırsız giren ailenin, olaya ilişkin şikayet sırasında kimliklerini verdikleri polisin, din hanesine dolma kalem ile “İslam” yazdığı iddia edildi. 
 
Benzer olay 22 Kasım'da Malatya'da da yaşanmıştı. Alevi yurttaşların yaşadığı Cemal Gürsel Mahallesi Gökalp ve Mercan sokaklarında bulunan 13 evin kapısına işaretler konulmuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Emani’yi vahşice katleden tecavüzcüler ‘Kandırıldım’ dedi

SONRAKİ HABER

Sakarya'da öldürülen Kürt işçinin arkadaşı ırkçı saldırıyı anlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa