01 Aralık 2017 06:52

TÜRSAB seçimi bakanlık kararını bekliyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin, 2-3 aralık tarihlerindeki olağan genel kurulu bakanlık kararını bekliyor.

TÜRSAB seçimi bakanlık kararını bekliyor

Paylaş

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin (TÜRSAB) 2-3 aralık tarihlerindeki olağan genel kuruluyla ilgili konuşan Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, “Bakanlık, ‘yapın’ derse yapılacak, ‘yapılmasın’ derse de yetkiyi kendisi alıp, maksimum 8 hafta içerisinde kongrenin yapılmasını sağlayacak” dedi.

TÜRSAB’ın 23’üncü Olağan Genel Kurulunun ilk toplantısı, 26 Kasım Pazar günü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda yapıldı. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için kongre, aynı gündemle çoğunluk aranmaksızın 2-3 Aralık Pazar gününe ertelendi. TÜRSAB’ın 3 Aralık’ta yapılması planlanan seçimi için TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, DETUR CEO’su Firuz Bağlıkaya ve Hasan Erdem aday olduklarını bildirdi. Ancak, seçime günler kala TÜRSAB Başkanı Ulusoy, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Ardından TÜRSAB yönetimi, önce seçimin ertelenmesine, ardından iptaline yönelik karar verdi.

Gelişmeler üzerine TÜRSAB seçimlerinin yapılıp, yapılmayacağına yönelik belirsizlik ortaya çıktı. 

Sürecin bundan sonraki aşamalarına ilişkin konuşan Bağlıkaya, yasa uyarınca Kültür ve Turizm Bakanlığının ya “Bu cumartesi-pazar kongreyi yapın” diye talimat vermesi gerektiğini ya da yine bakanlığın yasa gereği 3 kişilik seçim heyeti atayıp, 8 hafta içinde de bu heyetin seçimi gerçekleştirmesi gerektiğini söyledi. TÜRSAB’ın tarihinde ilk defa yönetim kurulu tarafından seçim yapılamaz hale getirildiğini dile getiren Bağlıkaya, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile bir görüşmeleri olacağını da belirtti. (Antalya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yunanistan’da küçük bir Karadeniz kenti: Katerini

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa