Aykan Erdemir, ‘İddialar gerçek dışı’ dedi

Aykan Erdemir, ‘İddialar gerçek dışı’ dedi

Türkiye’den ABD’deki davaya sahte delil ve belge götürdüğü iddiasıyla hakkında yakalama karar çıkarılan Eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir konuştu.

İstanbuıl Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, “Türkiye’den ABD’deki davaya sahte delil ve belge götürdüğü” iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkardığı Eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. “Hakkımda çıkarılan yakalama talebinde yer alan iddialar bütünüyle asılsızdır, gerçek dışıdır” ifadelerini kullanan Erdemir, “Yakalama emri talebinde ‘28.01.2014 tarihli sözde/sahte rapor’ olarak ifade edilen rapor ve içeriğiyle ilgili hiçbir bilgim yoktur. Yakalama emri talebindeki iddiaya kadar varlığından habersiz olduğum bu raporu bugüne kadar hiç görmedim, bu raporu ya da herhangi başka bir rapor ya da belgeyi New York Bölge Mahkemesi ya da herhangi başka bir mahkemeye ulaştırmadım. Bu iddia bütünüyle asılsızdır” dedi.

Hakkındaki iddialarla ilgili gazetelere ve ajanslara e-posta yollayan Erdemir, “Gerek yakalama emri talebi gerekse sonrasındaki yakalama emri dikkatlice incelendiğinde ismimin benimle hiçbir ilgisi bulunmayan bir dosyaya son anda iliştirildiği açık bir şekilde görülebilir” dedi.

‘HAKKIMDA BİR MAHKUMİYET KARARI YOK’

“Halihazırda hakkımda görülmekte olan hiçbir dava ya da verilmiş olan hiçbir mahkumiyet kararı yoktur.” diyen Erdemir, şu ifadeleri kullandı: “Firari olduğum ve kaçmakta olduğum için çağrı yapılamadığı ve bana ulaşılamadığı iddiası bütünüyle asılsızdır. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kayıtlarında halihazırda ikamet etmekte olduğum ABD’deki ’Yerleşim Yeri Adresi’ mevcuttur. Bana herhangi bir resmi tebligatın yapılmasının önünde hiçbir engel yoktur. Aynı zamanda Washington Büyükelçiliğimiz yetkilileri ABD’de çeşitli etkinliklerde yaptığım konuşmalarda düzenli olarak mevcut bulunmakta, gerektiğinde bana posta, e-posta ve telefon yoluyla ulaşmaktadırlar.” Erdemir yakalama emri talebinde isminin birlikte anıldığı Osman Zeki Canıtez ile hiçbir ilgisinin ve tanışıklığının olmadığını da söyledi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Kasım 2017 17:18
www.evrensel.net
ETİKETLER Aykan Erdemir