Şirvan'da toprak damlı evde göçük: 3 ölü, 5 yaralı

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Soğanlı köyünde toprak damlı evde göçük yaşandı. Baba ve 2 oğlu hayatını kaybetti.

30 Kasım 2017 09:14
Paylaş

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Soğanlı köyünde bu sabaha karşı aşırı yağış nedeniyle, Cemal Coşkun'a ait toprak damlı evde göçük meydana geldi. 8 kişilik aileden baba Cemal Coşkun ile 2 oğlu öldü, anne ve 4 çocuğu köylüler tarafından yaralı olarak kurtarıldı.

Şirvan ilçesine bağlı Soğanlı köyünde saat 02.30 sıralarında aşırı yağış nedeniyle Cemal Coşkun'a ait toprak damlı evde göçük meydana geldi. 8 kişinin bulunduğu evde 40 yaşındaki Cemal Coşkun, çocukları 5 yaşındaki Ömer ve 15 yaşındaki Yusuf Coşkun olay yerinde öldü, eşi ve 4 çocuğu olmak köylüler tarafından yaralı olarak kurtarıldı. Yaralılar, olay yerine gelen ambulansla Şirvan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

5 YARALI, SİİRT'E GETİRİLDİ

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Soğanlı köyünde, aşırı yağış nedeniyle çöken evin altından kurtarılan 5 yaralı, Şirvan Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahale ardından ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yaralılar, acil serviste gözlem altına alınırken, olayı duyan yakınlarıyla köylüler ise hastaneye koştu. 

VALİ ATİK'TEN YARALILARA ZİYARET

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, sabah saatlerinde Siirt Devlet Hastanesi'ne gelerek, yaralıları ziyaret etti. Yaralılar hakkında hastane yetkililerinden bilgi alan Vali Atik, hastane çıkışında gazetecilere açıklama yaptı. Gece saatlerinde meydana gelen göçük ve yaralıların durumuyla ilgili konuşan Atik, şunları söyledi:

"Dün gece, saat 02.20 sıralarında, güvenlik korucularımızdan Cemal Coşkun'a ait evde, aşırı yağış nedeniyle göçük meydana gelmiştir. Bu göçük sonrasında ilk müdahale yakınları tarafından yapılmış. Konu, Şirvan Kaymakamlığı'mıza ve valiliğimize intikal ettirilerek, bölgeye hem UMKE ekiplerimiz hem de AFAD ekiplerimiz, intikal ettirilmiş ve olaya müdahale edilmiştir. Yapılan kurtarma çalışmalarında, enkaz altından 8 vatandaşımızın çıktığı görülmüştür. Bu 8 vatandaşımızdan maalesef 3'ü yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve rahmetli olmuşlardır. Şu an 5 vatandaşımız, Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavi altındadır. Valiliğimiz olarak afeti yaşayan ailemize karşı sosyal psikoloji ve maddi desteğimiz sağlanacaktır. Ben, tekrar rahmetli olan kişilere Allahtan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yaralıların sağlık durumları iyidir. (Siirt/DHA)

 

 

ÖNCEKİ HABER

İktidar medyası, Reza Zarrab'ın itiraflarını görmedi

SONRAKİ HABER

İspanya'da 107 metrelik kuyuya düşen çocuğa ulaşılmaya çalışılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa