30 Kasım 2017 00:01

TBMM'de Reza Zarrab kavgası

New York’ta devam eden Reza Zarrab davasıyla ilgili Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan sert tartışma, fiili müdahaleye döndü.

TBMM'de Reza Zarrab kavgası

Paylaş

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın New York'ta yargılandığı ve Reza Zarrab'ın jüri karşısına çıktığı davayla ilgili olarak TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan tartışma arbedeye dönüştü.

BBC Türkçe'den aktarılan haberde, dosyanın Türkiye’de siyasi olarak kapatıldığını savunan CHP’li vekillerin, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e “Daha önce verilen takipsizlik kararının kaldırılıp dava açılmasını sağlayacak mısınız?” diye sorduğunu ve Gül'ün ise, “Bizim hükümetimizden fazla CHP bu davayı takip ediyor. Her gün orada arkadaşınız var” şeklinde yanıtladığı belirtildi.

Adalet Bakanı Gül'ün daha sonra, “10 bin kilometre ötedeki bir kumpas davayı hangi hararet, hangi aşk, hangi motivasyon sizi oraya kadar götürüyor, Pensilvanya’nın yanına, bunu hayretle izliyorum...Bunu, Atatürk’ün partisinin bir FETÖ’nün partisi olma yönündeki bu çabalarını gerçekten üzüntüyle izliyoruz” demesi CHP'lileri öfkelendirdi.

Kürsü önünde toplanan CHP’liler ile AKP'liler arasında itişmeler yaşandı.

Oturumu yöneten Başkanvekili Yaşar Tüzün’ün birleşimi kapatmasına karşın gerginlik sürdü. (HABER MERKEZİ)

(Foto: Finans Gündem)

ÖNCEKİ HABER

KODA'da bu hafta Katalonya tartışıldı 

SONRAKİ HABER

12 tutukluya cezaya gerekçe: Kardan insana zafer işareti yaptırdılar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa