29 Kasım 2017 17:27

Şemdinli'de askeri üsse saldırıda 1 işçi hayatını kaybetti

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Derecik beldesinde, askeri üsse yönelik saldırıda 1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi yaralandı.

Paylaş

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Derecik beldesinde, askeri üsse yönelik güdümlü füze saldırısında çevre emniyet sisteminde çalışan 1 işçi görevi başında yaşamını yitirdi, 1 işçi de hafif yaralandı.

Olay, bugün saat 14.30 sıralarında, Şemdinli'nin Derecik beldesi Gerdan Tepe bölgesinde meydana geldi. Üs bölgesinde, çevre emniyet sisteminin yapımı için çalışan iş makinesine, Irak toprakları içerisinde ve sınıra yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan Tanisana sırtlarından güdümlü füze ile saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre, 1 işçi yaşamını yitirirken, 1 işçi de şarapnel parçasıyla sol dizaltından hafif yaralandı. Yaralı işçi, bölgeden taşınıp, tedaviye alınırken, bölgede operasyon başlatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada 1 işçinin hayatını kaybettiği, 1 işçinin hafif yaralandığı belirtilerek şöyle denildi: 

"29.11.2017 günü saat: 14.30 sıralarında İlimiz Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi Gerdan Tepe mevkii Modüler Üs Bölgesi inşaatında çalışmakta olan bir iş makinasına bölücü terör örgütü mensuplarınca sınıra yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan Irak Tanishana sırtlarından güdümlü füze ile yapıldığı değerlendirilen saldırı sonucunda 1 işçi hayatını kaybetmiş, 1 işçi ise hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralı işçi kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup; konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir." (HAKKARİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Binali Yıldırım MHP'ye yeşil ışık yaktı

SONRAKİ HABER

Türk Metal-MESS arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin 4.'ncüsü yarın Ankara'da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa