29 Kasım 2017 03:14

'Hayal bile kurdurmayacak bir sistemde yaşıyoruz'

Kocaeli'deki TÜPRAŞ’ta çalışan bir taşeron işçi çalışma hayatına dair düşüncelerini Evrensel'e yazdı: Hayal bile kurdurmayacak bir sistemde yaşıyoruz.

'Hayal bile kurdurmayacak bir sistemde yaşıyoruz'

Paylaş

TÜPRAŞ’ta çalışan bir taşeron işçi
Kocaeli

Merhaba Evrensel okurları,

Ben yeni çalışma hayatına başlamış bir gencim, bazı düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.  

Hepinizin bildiği üzere 2017’ye bir terör saldırısıyla başladık. Terörün her türlüsüne karşıyız. Memleketimizde yüzlerce insan öldü. Sorumlular hâlâ yargılanmadılar. 2017’de tek adam rejiminin temelleri hızla atıldı ve referandumda yapılan haksızlığa rağmen demokrasiye inanan birçok kesim tek adam rejimine karşı durdu. 

Memleketin en güncel meselelerinden bir tanesi de eğitimde yapılan değişiklikler. Bir ay içerisinde defalarca sınav sistemine dair değişikliklere gidildi ve bunu kimseye sormadan yaptılar. Tek bir kişi her şeye karar veriyor. O yüzden 2017 ben de dahil kimse için güzel bir yıl olarak ifade edilemez. 

Sadece ülkenin başındaki zihniyetin kendi tatmin ettiği gibi bir yıl olmuştur. Benim yaşımdaki gençler için bir şey ifade etmiyor bu yıl. Hayal kırıklığı da diyemiyorum, hayal bile kurdurmayacak bir sistemde yaşıyoruz. Kısa sürede düzelecek gibi de görünmüyor ama benim hâlâ umudum var. Hep birlikte mücadele ederek bu zorluğun üstesinden gelebiliriz, buna inancım tam.

ÖNCEKİ HABER

Ford Otosan işçisi: Emeğimizin hakkını verin

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa