28 Kasım 2017 21:50
Son Düzenlenme Tarihi: 28 Kasım 2017 21:55

Tayland'ta alıkonan bir fil sahibini üstüne oturarak öldürdü

Tayland'da alıkonarak çeşitli filmlerde ve reklamlarda oynatılan fil, sahibinin üzerine oturarak ölümüne neden oldu.

Tayland'ta alıkonan bir fil sahibini üstüne oturarak öldürdü

Paylaş

Tayland'da alıkonarak çeşitli filmlerde ve reklamlarda zorla oynatılan fil, sahibinin üzerine oturarak ölümüne neden oldu.

Tayland'ın kuzeyinde yer alan Chiang Mai kentinde Pazartesi günü gerçekleşen olayda, Somsak Riengngen beş ton ağırlığındaki filinin zincirlerini çıkardı. Ekasit ismindeki fil, zincirlerinden kurtulduktan sonra yaklaşık beş adım atıp sahibi Riengngen'e saldırdı ve 54 yaşındaki adamı üzerine oturarak öldürdü.

Geçici bir sözleşmeyle Nisan'a kadar Chiang Mai Hayvanat Bahçesi'nde tutulan Ekasit, çeşitli filmlerde ve reklamlarda yer alması sebebiyle yerel halk tarafından tanınıyordu. Fillerin yaygın olarak turizm servislerinde kullanıldığı Tayland'da, Ekasit de ziyaretçileri eğlendirmek için eğlence sektöründe çalıştırılıyordu. Hayvan hakları savunan Peta, konuyla ilgili olarak, filin sahibinin ölümünün trajik olduğunu, ancak, fillerin alıkoyulmasının sonuçlarını açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Temmuz ayında World Animal Protection tarafından yayınlanan rapor, Asya geneline oranla Tayland'daki fillerin turizm endüstrisinde iki kat daha fazla ve "uygunsuz durumlarda" çalıştırıldığını ortaya koyuyor. (DHA) 
 

ÖNCEKİ HABER

Aydın barosu, kentteki hayvan katliamını yargıya taşıdı

SONRAKİ HABER

BUDO'dan sefer iptalleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa