28 Kasım 2017 17:20

HDP Kayseri İl binasına saldırıda 1 sanığa 15 ay hapis

Kayseri’de HDP il binasına yönelik saldırıda 2 sanık beraat ederken 1 sanığa 15 ay ceza verildi. Mahkeme, bu hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

HDP Kayseri İl binasına saldırıda 1 sanığa 15 ay hapis

Paylaş

Kayseri'de 15 askerin hayatını kaybettiği 54 askerin de yaralandığı canlı bomba saldırının ardından, HDP il binasına yapılan saldırı ile ilgili açılan davada, tutuksuz 3 sanıktan ikisi beraat ederken, Celal Topuz ise 15 ay hapis cezası aldı. Mahkeme, bu hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

HDP il binasına saldırı ile ilgili açılan dava, Kayseri 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Tutuksuz sanıklar Celal Topuz, Kamil Ulu ve Yenel Kılıçaslan duruşmaya katılmazken, müşteki sıfatı ile HDP İl Başkanı Cezvet Işık mahkeme salonunda yer aldı. Davayı HDP Van Milletvekili Lezgin Botan da takip etti. HDP İl Başkanı Işık ifadesinde, "Sanıklardan şikâyetçiyim. Partiye yapılan saldırıda sadece bu 3 sanık yoktu. Maddi zararımız vardır ve karşılanmasını talep ediyorum. Görevde ihmali bulunanlardan da şikâyetçiyim" dedi.

Yargılama sonunda hâkim, sanıklardan Ulu ve Kılıçaslan'ın beraatine karar verdi. Diğer sanık Topuz ise 'Mala zarar vermek' suçundan 5 ay, 'Konut dokunulmazlığını ihlal'den ise 10 ay olmak üzere toplam 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Muhabirliğimizi yapan Serhat Buğdaycı serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa