6 bin 609 üretici icralık

6 bin 609 üretici icralık

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, icra uygulanan çiftçi sayısının 6 bin 609 olduğunu açıkladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye genelinde vadesi geçen, idari takibe alınan , borçlarını ödeyemediği için icra uygulanan çiftçi sayısının 6 bin 609 olduğunu açıkladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesini Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğünden alınan bilgilerle yanıtladı.

Türkiye genelinde vadesi geçen, idari takibe alınan, borçları ödeyemediği için icra uygulanan çiftçi sayısının 6 bin 609 olduğunu belirten Fakıbaba, “Tarım kredi kooperatiflerince, icra takibinde olan ortaklar da dahil olmak üzere, kooperatiflere vadesi geçen borçlarını ödeme istek ve gayreti içerisinde olan ortaklarına, borçlarını ödeyebilmelerini teminen ödemede kolaylıklar sağlanmaktadır. Tarım kredi kooperatifleri tarafından kullandırılan kredilerin geri dönüş oranları da önemli seviyede artmıştır. Türkiye genelinde kredi geri dönüş oranı 2002 yılında yüzde 71 iken, 2016 yılında yüzde  97.3’e yükselmiştir” dedi. (Ankara/ANKA)

www.evrensel.net
ETİKETLER çiftçi