CHP'den Erdoğan'a: Yarın milletin önüne belgeler çıkacak

CHP'den Erdoğan'a: Yarın milletin önüne belgeler çıkacak

CHP'den Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nun suçlamalarına verdiği 'İspat et, istifa ederim' yanıtına cevap geldi: 'Yarın milletin önüne belgeler çıkacak.'

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın grup toplantısında yanıt vereceğini belirtti.

CHP’li Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısına Mısır’da en az 305 kişinin hayatını kaybettiği katliamı kınayarak başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile geçen hafta yaptığı telefon görüşmesine ve bu görüşmeye ilişkin paylaşılan fotoğrafa işaret eden Özel şunları söyledi: “Konjonktür gerektiğinde Amerika’nın PYD ile ilişki kurmasını, YPG’ye silah vermesini Adalet ve Kalkınma Partisi olarak kabulleniyorsunuz. Konjonktür değiştiğinde artık IŞİD ile mücadele için YPG’ye silah vermeye gerek kalmadığında da bunu kendi başarınız olarak görüyorsunuz. Bir gerçek var bu görüşmeyle ilgili Beyaz Saray’ın geleneksel olarak ve sürekli yaptığı görüşme sonrasındaki kısa açıklama notunda bu bilgilerin hiçbiri teyit edilmedi. Ve aslında bu görüşmeyle ilgili başta Sayın Dışişleri Bakanının yaptığı bilgilendirmeler, paylaşımlar bir ölçüde de Amerika tarafından tekzip edilmiş durumda.”

‘ÜST İŞVERENİ ADALET VE KALKINMA PARTİSİDİR’

Özel, Reza Zarrab davasına ilişkin de şöyle dedi: “Zarrab’ı Türkiye’de yargılamadınız, çünkü çorap sökülmeye başlarsa ucunun nereye kadar gideceğini biliyordunuz.Türkiye’nin itibarı beş paralıktır. Korkuyorlar, çünkü bu pisliğin içindeler. Bu alt işverendir yani taşerondur Reza Zarrab, bunun üst işvereni Adalet ve Kalkınma Partisi’dir, Türkiye Cumhuriyeti değil, Adalet ve Kalkınma Partisini yönetenlerdir.”

'YARIN GRUP TOPLANTISI DİKKATLE İZLENSİN'

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki yurt dışı hesap atışmasına değinen Özel, “Yarın bir grup toplantısı var. Grup toplantısında çıkacağız milletin önüne. Yarın milletin önüne belgelerin çıkışını, milletin önünde bu konunun konuşulduğunu grup toplantımızda izleyeceksiniz” dedi. Bir soru üzerine Özel, “Yarın grup toplantısında, ‘milletin önüne çıkarız’ demişti Genel Başkan, ‘O da çıkar milletin önüne’ demişti. Yarın grup toplantısının dikkatle izlenmesini, bu konuda şüpheye kapılanacak hiçbir şey kalmayacağını açıkça ifade ediyoruz” yanıtını verdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ittifak formüllüne ilişkin soruya Özel “Hem Saraya yaranayım hem partimi kapatmayayım hem ittifakı kurayım hem baraj dursun derken burada devre yanmış. Devreyi burada yakmış” dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, salı günkü grup toplantısında "Sevgili Erdoğan, çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün, yurt dışında, vergi cennetinde bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor muydun?" demişti.

Erdoğan ise dün verdiği yanıtta "İftiraları ardı ardına sıraladı. Neymiş efendim, çocuklarım, kardeşim, eniştem, dünürüm, eski özel müdürüm.. Yurt dışına milyonlarca dolar para göndermiş. Daha önce de benim 3 milyar dolar param olduğunu iddia etmişti. Ben buradan ismini anmaya tenezzül etmediğim bu zata soruyorum. Öne sürdüğün iddiaların belgesi var mı? Varsa çıkart milletin önüne. Ben hemen gereğini yapayım. Tüm milletime sesleniyorum. Yoksa çık iftira ettiğini söyle. Aksi takdirde iftiracı konumuna düşeceksin. Şimdi ben buradan bir şey söylüyorum. Tayyip Erdoğan’ın yurtdışında bir kuruş parası varsa herhangi bir bankada, çıksın bunu ispat etsin. İspat ettiği anda cumhurbaşkanlığı makamında bir dakika durmayacağımın taahhüdünü veriyorum. Bunu ispat edemeyen Kemal acaba o makamında duracak mı? O da bunun bana taahhüdünü versin" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net