05 Ağustos 2012 16:02

Gazze’de bir Filistinli öldü

İsrail insansız hava araçları, Gazze Şeridi’nde bir Filistinlinin ölümüne neden oldu. Saldırıda bir başka Filistinli ise yaralandı.Tıbbi kaynaklar ve görgü tanıklarının belirttiğine göre saldırı, Gazze Şeridi’nin Refah Bölgesi’nde gerçekleşti. Kaynakların belirttiğine göre kurban, Halk Direniş Komitel

Gazze’de bir Filistinli öldü
Paylaş

İsrail insansız hava araçları, Gazze Şeridi’nde bir Filistinlinin ölümüne neden oldu. Saldırıda bir başka Filistinli ise yaralandı.
Tıbbi kaynaklar ve görgü tanıklarının belirttiğine göre saldırı, Gazze Şeridi’nin Refah Bölgesi’nde gerçekleşti. Kaynakların belirttiğine göre kurban, Halk Direniş Komiteleri üyesi Eid Hijazi.
İsrail ordusuna mensup bir asker, saldırıyı kabul ederken konuyla ilgili ayrıntılı bilgi vermedi. Tel Aviv rejimi tarafından gerçekleştirilen en son saldırı, 30 Temmuz’da bir Filistinli’nin ölümüne ve iki Filistinli’nin yaralanmasına neden olan Kudüs yakınlarındaki silahlı saldırıydı. 12 Temmuz’da ise, yine insansız hava araçları ile düzenlenen bir saldırıda bir Filistinli ölmüş, iki kişi yaralanmış; 18-23 Temmuz’da ise 6 gün boyunca düzenlenen hava saldırılarında 10’dan fazla Filistinli öldürülmüştü.
Tel Aviv rejiminin Gazze Şeridi üzerinde düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği insansız hava aracı saldırıları devam ediyor. (DIŞ HABERLER)  

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Pakistan polisinden akıl almaz işkence

SONRAKİ HABER

Londra’nın Olimpik ‘savaş’ oyunları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa