Dünya sineması, 1-14 Aralık'ta Gezici Festival’de

Dünya sineması, 1-14 Aralık'ta Gezici Festival’de

Gezici Festival, 1-14 Aralık'ta 23. sinema yolculuğunu gerçekleştirecek. Yolculuk, her zaman olduğu gibi Ankara'dan başlıyor.

Gezici Festival, 1-14 Aralık tarihleri arasında 23. kez gerçekleştireceği yolculuğuna, her yıl olduğu gibi Ankara’dan başlayacak.  8 Aralık’ta Sinop’u ziyaret edecek ve 12 Aralık’ta son durağı Kastamonu’ya varacak.

Ankara Sinema Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği festivalin gelenekselleşmiş bölümü Dünya Sineması’nda, bu yıl yine, çeşitli uluslararası festivallerde izleyici karşısına çıkan ve ses getiren en yeni filmler, üç kentteki sinema seyircisi için özenle seçildi. Meksika’dan Çin’e, Saraybosna’dan ABD’ye, İran’dan Fransa’ya ve Filistin’e kadar dünyanın farklı ülkelerinden, çeşitli hikâyeleri beyazperdeye taşıyan, kurmaca veya belgesel sekiz film, Dünya Sineması 2017 Bölümü’nde izleyicilerle buluşuyor. Men Don’t Cry, Angels Wear White, No Date, No Signatur, Wajib, Happy End, City of Ghosts, Chavela ve Faces Places adlı filmler Gezici Festival’in Dünya Sineması 2017 Bölümü’nde izleyicisine ulaşacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Kasım 2017 18:05
www.evrensel.net
ETİKETLER Gezici Festival