26 Kasım 2017 17:50

Trump: CNN ulusumuzu çok kötü temsil ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, sağcı FOX News'ün CNN'den daha önemli bir kanal olduğunu söyledi ve CNN'in ABD'yi kötü temsil ettiğini iddia etti.

Trump: CNN ulusumuzu çok kötü temsil ediyor

Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump twitter hesabından, “Fox News, ABD’de CNN’den çok daha önemli ama ABD dışında CNN International hala önemli bir (yalan) haber kaynağı ve ulusumuzu dünyada çok kötü temsil ediyor” mesajı paylaştı. Paylaşım, 19 binden fazla kullanıcıdan retweet alırken, yaklaşık 41 bin kullanıcı tarafından da cevaplandı.

CNN: GÖREVİMİZ HABER YAPMAK

Trump’ın paylaşımına binlerce kullanıcı tepki gösterirken CNN televizyonu da kurumsal iletişim hesabından Trump’a cevap verdi. CNNPR hesabından “ABD’yi dünyaya karşı temsil etmek CNN’in görevi değil sizin göreviniz. Bizim işimiz haber yapmak” paylaşımında bulunuldu.
Trump yönetiminin, AT&T iletişim teknolojileri şirketinin CNN’in üst kuruluşu Time Warner şirketini alım işlemini hafta başında mahkemeye vermesi Trump ile CNN arasında başkanlık yarışından beri süren gerginliği daha da arttırdı.

Adalet Bakanlığı alımın “ABD’de medya tekeli oluşturacağı” gerekçesiyle durdurulmasını talep etmişti. Trump söz konusu alıma karşı olduğunu ancak satışa müdahil olmayacağını belirtmişti. (MEDYA SERVİSİ)

MİTHAT FABİAN SÖZMEN: SPORCU MUHALEFETİNE KARŞI TRUMP'TAN ERDOĞAN TAKTİKLERİ

ÖNCEKİ HABER

AKP Milletvekili, Rasim Ozan Kütahyalı'yı savundu

SONRAKİ HABER

Trump'tan füze mesajı: Bize yönelebilecek her füzeyi indireceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa