Björk’ten müzik belgeseli

Björk’ten müzik belgeseli

Kendine özgü tarzı ve müziğiyle tanınan İzlandalı şarkıcı Björk, David Attenborough ile bir müzik belgeseli yapmaya hazırlanıyor.Björk ve efsane yayıncı David Attenborough, müzik belgeseli yapmak için bir araya geliyor. ‘Attenborough and Björk: The Nature of Music’ adlı belgesel, müziğin günümüze kad

Björk ve efsane yayıncı David Attenborough, müzik belgeseli yapmak için bir araya geliyor. ‘Attenborough and Björk: The Nature of Music’ adlı belgesel, müziğin günümüze kadar geçirdiği evrimi, insanların müzikle ilişkisini ve teknolojinin bu ilişkiyi nasıl etkileyeceğini ele alacak.
Hollywood Reporter’ın haberine göre, filmin yönetmeni Louise Hooper olacak. Belgeselin yapımcısı Lucas Ochoa, filmi Björk’ün yenilikçi albümü ‘Biophilia’dan ilham alınarak yapılacağını açıkladı.
‘Biophilia’ albümü belgeselin büyük bir kısmında yer alacak. Attenborough ise lir kuşu, bülbül ve mavi balina görüntülerini kullanarak müziğin doğada nasıl var olduğunu anlatacak.
Björk ve Attemborough geçen sene Manchester International Festival’da işbirliği yaptılar. Björk sonrasında Rolling Stone’a verdiği röportajda Attenborough’dan ‘O benim kahramanım’ diye bahsetti.
(KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net