26 Kasım 2017 11:02

Erzurum'da tecavüz sanığına 18 yıl hapis

Erzurum'da şantaj ve tecavüz ile suçlanan sanık 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Erzurum'da tecavüz sanığına 18 yıl hapis

Paylaş

Erzurum'da 21 yaşındaki D.B.'ye şantajla tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan evli ve 1 çocuk babası 27 yaşındaki M.B.'ye "cinsel saldırı" suçundan indirimsiz 15 yıl hapis cezası verildi. Ayrıca M.B., "şantaj" suçundan 2.5 yıl hapis, 10 bin lira adli para, "hakaret" suçundan ise 6 ay hapis cezası verildi.

ŞANTAJ YAPTI

Olay, geçen haziran ayında meydana geldi. M.B., arkadaşı M.G.'nin ayrıldığı sevgilisi D.B.'ye, arkadaşıyla yaşadıkları cinsel ilişkiden haberi olduğunu söyleyerek, kendisiyle de birlikte olması şartıyla ailesine bu durumu anlatmayacağı şantajında bulundu.

Olanların ailesi tarafından duyulmasından korkan D.B., konuşmak için M.B. ile yeniden buluştu. M.B., D.B.'ye tecavüz etti. Tecavüz sonrası M.B.'nin şantajlarını sürdürmesi üzerine D.B., polise başvurarak, M.B.'den şikayetçi oldu. Şikayet üzerine M.B., tutuklandı.

'KİMİN CEHENNEME GİDECEĞİNE SEN Mİ KARAR VERİYORSUN?'

M.B. hakkında Erzurum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Önceki duruşmada savcının esasa ilişkin görüşünü sunması sunması ardından savunması alınan M.B., şöyle demişti: "Kıyamet koptuğunda Mahkeme-i Kübra'da buradaki herkes, şahit olsun. Benim yüzüm ak, vicdanım rahat. Yastığa başımı rahat koyuyorum. O, düşünsün. Öbür dünyada bu suçlardan o, cehenneme gidecek. Üç kuruş para için düştüğüm durumlara bak" dedi.

Mahkeme Başkanı Server Şimşek, "Sana o yetkiyi kim verdi? Kimin cehenneme gideceğine sen mi karar veriyorsun? Sen, şu an buradaki suçlar ile ilgili mükellefsin. Öbür dünyada ne olacak, kimse bilemez. Sen de bilemezsin ben de" diyerek, tutuklu sanığa tepki gösterdi.

Erzurum 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına çıkarılan M.B. suçlamaları yine kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, M.B.'yi 'cinsel saldırı' suçundan 15 yıl hapis cezası verdi. Heyet, iyi hal indirimi uygulamadığı M.B.'ye ayrıca 'şantaj' suçundan 2 yıl 6 ay hapis, 10 bin lira adli para ve 'hakaret' suçundan ise 6 ay olmak üzere toplam 18 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, genç kadının araçta kilitli tutmasının "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçunu oluşturduğu kanaatine vararak M.B. hakkında bu suçtan da Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı. (Erzurum/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Gülmen ve Özakça'nın davası yarın, Gülmen 34 kiloya düştü

SONRAKİ HABER

Cumartesi Anneleri 721. kez adalet istedi: Gelin yüzleşelim

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa