26 Kasım 2017 00:04

Öğrenciyi ‘ceza’ diye betona oturtan müdüre soruşturma

Kocaeli' nin Kartepe ilçesi Kartepe Suadiye Barbaros İlkokulu'nda 'Öğretmenler Günü’nde ‘ceza’ diye öğrenciyi betona oturtan müdüre soruşturma açıldı.

Öğrenciyi ‘ceza’ diye betona oturtan müdüre soruşturma

Paylaş

Kocaeli' nin Kartepe ilçesi Kartepe Suadiye Barbaros İlkokulu'nda 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ‘ceza’ diye öğrenciyi betona oturtan müdüre soruşturma açıldı.

ocaeli' nin Kartepe ilçesi Kartepe Suadiye Barbaros İlkokulu'nun bahçesinde   dün Öğretmenler Günü kutlaması yapılırken, okul müdürü A.G. sıraya giren öğrenciler arasında bulunan yaramazlık yaptığı iddia edilen bir öğrenciyi betona oturtarak cezalandırdı. Sıraya giren arkadaşlarının önünde betona oturan öğrenci, müdürün talimatı nedeniyle etkinlik bitene kadar yerde oturdu. Okulun çevresinde toplanarak etkinliği izleyen veliler, öğrencinin yerde oturtulmasına anlam veremedi. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik yaşanan olayla ilgili olarak inceleme ve soruşturma başlatıldığını, pazartesi günü müfettişin okula gideceğini söyledi.

‘KORKUNÇ BİR OLAY’

Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Hicran Turan yaşanan olayı basından öğrendiklerini belirterek, "Suadiye Barbaros İlköğretim Müdürü tam da Öğretmenler Günü'nde, bir öğrenciyi ne yazık ki gerçek bir olay. Hiçbir öğretmenin de bunu yapacağını düşünmüyorum aslında ama korkunç bir olay bizim açımızdan. Çünkü o yaştaki bir çocuğu arkadaşlarının gözü önünde, diğer öğretmenlerinin gözü önünde beton zemine oturtturulması, onun psikolojik durumunu nasıl etkilediğini bir öğretmen olarak nasıl bunu düşünemez, bunu anlamış değiliz. Biz de bu zihniyeti kınamak için sonuna kadar da arkasından gideceğiz ve ne olduğunu da araştıracağız. Biz Eğitim-Sen olarak çocuklarımızın geleceğini asla kararttırmayacağız. Araştırmamızı yapıp hukuki bir süreç gerektiriyorsa onların da gereğini yerine getireceğiz" dedi. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Annesini öldürdü babasını yaraladı

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa