24 Kasım 2017 12:21
Son Düzenlenme Tarihi: 24 Kasım 2017 12:30

Davutoğlu, konferansının iptal edilmesine tepki gösterdi

Eski Başbakan, AKP Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Marmara Üniversitesi'ndeki konferansının iptal edilmesine tepki gösterdi.

Davutoğlu, konferansının iptal edilmesine tepki gösterdi

Paylaş

Eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Marmara Üniversitesi'nde 27 Kasım tarihinde yapılacağı açıklanan programın iptal edilmesiyle ilgili olarak, "Benimle öğrenciler ve gençler arasına kimse giremez, kimse bariyer koyamaz” dedi.

Şehir Üniversitesi'nde geçen yıl 90 yaşında hayatını kaybeden akademisyen Şerif Mardin anısına düzenlenen sempozyuma katılan Eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, sempozyum çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

DHA'nın haberine göre Marmara Üniversitesi'nde 27 Kasım tarihinde yapılacağı açıklanan programın iptal edilmesiyle ilgili soruya Davutoğlu, "Her şeyden önce bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Meslektaşlarım olarak bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Bugün burada benim de hocam olan rahmetli Şerif Mardin üzerine biraz önce bir konuşma yaptım. Öğretmenler Günü'nde Şerif Mardin hocamızı da rahmetle anıyorum. Beni tanıyanlar bilir, doğal yaklaşım içinde her zaman vurguladığım bir husustur. Benimle öğrenciler ve gençler arasına kimse giremez, kimse bariyer koyamaz. Çünkü hoca-talebe ilişkisi ve hoca-gençlik ilişkisi, bu anlamda öğretmenlerle gençler arasındaki ilişki, bir makam ilişkisi bir unvan ilişkisi, bir statü ilişkisi değil bir yürek ve ruh ilişkisidir. Ne olursa olsun kimse bizimle gençler arasına giremez” şeklinde konuştu.

Davutoğlu'ya yakınlığıyla bilinen Karar gazetesi, konferansın iptal edilmesini "Eski Başbakan'a rektör sansürü" başlığıyla duyurmuştu.

Davutoğlu, 2016 Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kararıyla başbakanlık ve parti başkanlığı görevini bırakmıştı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Altıparmak: AİHM iç hukuk yolunun uzatılmasını istiyor

SONRAKİ HABER

Atatürk Havalimanı'nda şüpheli çantalardan bilgisayar ve tişört çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa