23 Kasım 2017 22:12

Bitlis'te eylem ve etkinlikler 1 ay süreyle yasaklandı

Bitlis Valiliği, il genelinde yapılacak olan her türlü gösteri, yürüyüş, toplantı ve basın açıklamasını bir ay süreyle yasakladı.

Bitlis'te eylem ve etkinlikler 1 ay süreyle yasaklandı

Paylaş

Bitlis genelinde yapılacak olan her türlü gösteri, yürüyüş, toplantı ve basın açıklaması bir ay süreyle yasaklandı. Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada, karara gerekçe olarak OHAL gösterildi. İl merkezinde Valilikten, ilçelerde ise Kaymakamlıktan izin almadan hiçbir etkinlik yapılamayacak.

Valiliğin konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Yapılması planlanan etkinliklerin terör örgütlerinin propagandasına dönüşebileceği, güvenlik kuvvetlerimizce terör örgütüne yönelik başarıyla yürütülen operasyonlar gerekçe gösterilerek terör örgütü ve marjinal gruplarca sansasyonel ve provokatif saldırılar ile kargaşa çıkarılmaya çalışılabileceği, bu suretle kamu düzeninin ciddi şekilde bozulacağı, suç ve suçluyu övme suçlarının işleneceği değerlendirildi. Bu bağlamda terör örgütü planlarının bertaraf edilmesi, tesis olunan huzur ortamı ile milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmaması, Cumhuriyetin temel nitelikleri devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu 11’nci maddesi (m) bendi, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. Maddesi ile 5442 sayılı İller İdaresi Kanunun 11/c maddesi hükümleri gereğince; 2911 sayılı toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunun EK-1 maddesi kapsamında ilimiz genelinde yapılacak olan her türlü gösteri yürüyüşü, miting, kapalı ve açık yer toplantıları, stant açma, çadır kurma, basın açıklamaları, oturma eylemi, konser, bildiri dağıtma vb. türdeki tüm etkinlikler 22.11.2017 Çarşamba günü ile 21.12.2017 Perşembe günü de dahil olmak üzere (30) gün süre ile İl Merkezinde Valilikten İlçelerde ise Kaymakamlıklardan alınacak izne bağlanmıştır." (Bitlis/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Altan Tan: Hiçbir örgüte üye olmadığımı herkes biliyor

SONRAKİ HABER

3,6 kilo altınla yakalanan Sami Boydak serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa